Menu

Edith na tropie

Japonia - codzienne życie za wielkim kontynentem

Czekoladki za jaja

0meredith

Słyszę pukanie do drzwi.
„Proszę”
W drzwiach staje Tom, znajomy profesor z uczelni. Podchodzę do niego zza biurka:

- Co słychać?

- Zakochałem się w tobie – mówi i szczerząc się wyciąga czekoladki w kształcie serec w kiepskim, plastikowym pudełku również w kształcie serca. Takie pudełko, które jest od góry przezroczyste i tak szczelnie zaklejone, jakby celem czekoladek była dekoracja a nie konsumpcja.

- Jak to? – pytam śmiejąc się niepewnie, choć oczywiście wiem, że to żart.

- To czekoladki za to, że masz jaja. Za to co napisałaś na temat obozu.

(A kilka dni wcześniej napisałam do wszystkich, że nie pojadę na obóz integracyjny studentów pierwszego roku studiujących po angielsku, jeśli nie będę miała przydzielonego zadania lub prezentacji. Jeżdżę co pół roku, bo standardowy jest w kwietniu wraz z początkiem nowego roku akademickiego, a drugi dla studentów studujących po angielsku, ponieważ ich rozpoczęcie studiów dopasowane jest do światowych standardów. W kwietniu zawsze mam prezentację dla nowego narybku i aktywnie w czymś uczestniczkę. Jesienią natomiast jestem prawie jak mastkotka mimo, że to właśnie większość swojego czasu poświęcam wykładom w języku angielskim. Jadę i jestem uwięziona w górach na dwa dni. W górach, do których nie mogę wyjść i w których nie bardzo nawet mogę popracować. Do tego są tam gigantyczne pająki.)

- Dzięki! – tym razem śmieję się szczerze w głos – Ale wyobraź sobie ile osób mówi teraz: „a to smarkula; pracuje tutaj zaledwie 2.5 roku, a myśli, że wszystko może”.

- A pomyśl, ilu Japończyków teraz myśli: „ona może to zrobić bo jest gaijinką; ile bym dał, żeby móc tak powiedzieć i tam nie jechać”. I naprawdę nie jedziesz?

- Naprawdę. Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż patrzeć się jak pierwszy rok się integruje. Pojechałabym... ale nie lubię bezczynności.

- Gratulacje!

***

Czekoladki były okropne, ale przecież nie o to chodzi. Mam jaja! Zjem i złe czekoladki.

© Edith na tropie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci